Pages in topic:   < [1 2 3]
Off topic: nie opłaca się chorować
Thread poster: Slawomir Nieciecki
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 04:29
Polish to English
+ ...
Chorobowe Jul 11, 2011

Nie płacę chorobowego od dawna. To jest characz [sic!] dobrowolny i nie trzeba go płacić.

Z tym odkładaniem na domek we Włoszech... no nie wiem.
Jednak zdrowotne (52) płacić jakoś trzeba. Nigdy nie wiadomo, kiedy człowiek (tfu) pod autobus wpadnie i do szpitala.
Co do emerytalnego (51) natomiast się absolutnie zgadzam. Gdybym takie pieniądze odkładał na III filar, faktycznie mogłoby być nieźle.
Niektórzy przewidują, że nie dostaniemy tego nawet
... See more
Nie płacę chorobowego od dawna. To jest characz [sic!] dobrowolny i nie trzeba go płacić.

Z tym odkładaniem na domek we Włoszech... no nie wiem.
Jednak zdrowotne (52) płacić jakoś trzeba. Nigdy nie wiadomo, kiedy człowiek (tfu) pod autobus wpadnie i do szpitala.
Co do emerytalnego (51) natomiast się absolutnie zgadzam. Gdybym takie pieniądze odkładał na III filar, faktycznie mogłoby być nieźle.
Niektórzy przewidują, że nie dostaniemy tego nawet w proporcji 1:1.

P.
Collapse


 
Michal Berski
Michal Berski  Identity Verified
Poland
Local time: 04:29
Polish to English
+ ...
Ano nie opłaca się Jul 11, 2011

Slawomir Nieciecki wrote:

Za 25 dni mojej niezdolności do pracy ZUS wypłacił mi TADAM! całe 284,95 PLN.
Nie wiem sam - śmiać się, czy płakać?
Jak sądzicie?


Suma oczywiście śmieszna, ale tytuł wątku nie ma większego sensu - system ubezpiczenia zdrowotnego w którym komukolwiek opłaca się chorować dawno by zbankrutował


 
Piotr Wargan
Piotr Wargan  Identity Verified
Poland
Local time: 04:29
"Rząd debatuje nad podwyższeniem składek ZUS płaconych przez przedsiębiorców" Feb 7, 2012

Włączam pit.pl, aby się dowiedzieć o ile wzrósł zus, a tu artykulik widzę, że rząd debatuje jakby ten zus jeszcze podnieść.

http://www.pit.pl/

Pytanie do wtajemniczonych: czy umowa o dzieło jeszcze funkcjonuje bez "podatku-zwanego-zusem"?


 
Evonymus (Ewa Kazmierczak)
Evonymus (Ewa Kazmierczak)  Identity Verified
Poland
Local time: 04:29
Member (2010)
English to Polish
+ ...
Litwa lub inne Feb 7, 2012

Piotr Wargan wrote:

Włączam pit.pl, aby się dowiedzieć o ile wzrósł zus, a tu artykulik widzę, że rząd debatuje jakby ten zus jeszcze podnieść.


A ja właśnie w związku z tym optymistycznym newsem, miałam otworzyć wątek - może ktoś z prowadzących DG przeniósł się już z Polski (ze swoją DG zachowując adres zamieszkania w Polsce) do jakiegoś sąsiedniego kraju i mógłby podzielić się jakimiś przydatnymi informacjami? Podobno na Litwie łatwiej i taniej. Prawda?
Ewa

[Edited at 2012-02-07 15:15 GMT]


 
Slawomir Nieciecki
Slawomir Nieciecki  Identity Verified
Poland
Local time: 04:29
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Ja Feb 7, 2012

przeprowadziłem się do Holandii, DG mam nadal w Polsce zarejestrowaną, a na takie tematy można całą trylogię napisać

 
Piotr Wargan
Piotr Wargan  Identity Verified
Poland
Local time: 04:29
Emigracja, jednak... Feb 7, 2012

A ja tu chciałem zostać, a nie "emigrować"

Ale... jeżeli nie da się wytrzymać przyszłych, ewentualnych finansowych obciążeń, to "wyemigruję" najpierw na umowę o dzieło... A jak ją zlikwidują, to zobaczę...

@Ewa - Litwa, no niekoniecznie: wiesz język trudny

Dziwny kraj, który chce żeby wszyscy wyemigrowali. A rz
... See more
A ja tu chciałem zostać, a nie "emigrować"

Ale... jeżeli nie da się wytrzymać przyszłych, ewentualnych finansowych obciążeń, to "wyemigruję" najpierw na umowę o dzieło... A jak ją zlikwidują, to zobaczę...

@Ewa - Litwa, no niekoniecznie: wiesz język trudny

Dziwny kraj, który chce żeby wszyscy wyemigrowali. A rząd zostanie, czy wyemigruje ostatni, ciekawe też dokąd?

@Sławomir: Trylogia: czyli jak jak rząd ogniem i mieczem zlikwidował drobnych działaczy gospodarczych)

Nic nowego: już kiedyś władza likwidowała - kułaków na przykład...
Collapse


 
Evonymus (Ewa Kazmierczak)
Evonymus (Ewa Kazmierczak)  Identity Verified
Poland
Local time: 04:29
Member (2010)
English to Polish
+ ...
kułak Feb 7, 2012

Piotr Wargan wrote:

@Ewa - Litwa, no niekoniecznie: wiesz język trudny


Ale w Wilnie po Polsku mówią i na to liczę bo UoD w moim wypadku nie bardzo jest możliwa.

Piotr Wargan wrote:
Dziwny kraj, który chce żeby wszyscy wyemigrowali.


niestety


 
Pages in topic:   < [1 2 3]


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

nie opłaca się chorować






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »