Problem z odzyskaniem licencji Tradosa 2007
Thread poster: Adam Bielaczyk
Adam Bielaczyk
Adam Bielaczyk  Identity Verified
Poland
Local time: 01:00
German to Polish
+ ...
Dec 10, 2011

...właściwie to nie z odzyskaniem, bo ona jest, tylko nie tam, gdzie trzeba. Zdarzyła mi się (oczywiście w połowie pracy nad tłumaczeniem) awaria systemu spowodowana przez... program antywirusowy. Nie pomogły żadne cofania systemu i tak dalej. Program antywirusowy blokował uruchamianie jakichkolwiek aplikacji, więc nie pozostało nic innego, jak "format C" i reinstalacja Windowsa, Office no i Tradosa.
Niestety: po reinstalacji tego ostatniego okazało się że:
- naruszam
... See more
...właściwie to nie z odzyskaniem, bo ona jest, tylko nie tam, gdzie trzeba. Zdarzyła mi się (oczywiście w połowie pracy nad tłumaczeniem) awaria systemu spowodowana przez... program antywirusowy. Nie pomogły żadne cofania systemu i tak dalej. Program antywirusowy blokował uruchamianie jakichkolwiek aplikacji, więc nie pozostało nic innego, jak "format C" i reinstalacja Windowsa, Office no i Tradosa.
Niestety: po reinstalacji tego ostatniego okazało się że:
- naruszam warunki współużytkowania (to ciekawe, bo do tej pory licencja byla tylko na 1 komputerze, a ponoć powinna być możliwa instalacja na 2).Komunikat w tej sprawie pojawił się tylko 1 raz, a później już były tylko błędy 50005.
- pojawia się błąd 50005 czyli jakby uszkodzenie linku rejestracyjnego. Ponowna instalacja składników nic nie zmienia. Oczywiście na stronie SDL licencja jest widoczna jako aktywowana, bo nie miałem jej jak zwrócić na skutek awarii systemu. A na stronie SDL możliwości "zwrócenia" licencji jakoś nie widzę. Czy ktoś może wie, jak sobie poradzić z takim problemem? Pozdrawiam
Collapse


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 01:00
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Ze strony http://kb.sdl.com Dec 10, 2011

Tam uruchom "Solution finder". On połączy Cię z serwisem, a oni zresetują licencję. Zwykle idzie szybko i bez problemów.

 
Adam Bielaczyk
Adam Bielaczyk  Identity Verified
Poland
Local time: 01:00
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Flashplayer? Dec 10, 2011

Po wejściu do Solution findera każą mi zainstalować najnowszą wersją flash playera, co niniejszym czynię (z sukcesem), znów wchodzę, znów każą mi instalować itd...

 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 01:00
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Spróbuj Google Chrome lub Internet Explorer Dec 10, 2011

zamiast ognistego liska. Ten bowiem, mimo jego niezaprzeczalnych zalet, ma problemy z fleszem i windows mediaplayerem tudzież innymi multimediami. Akurat w tym IE go kasuje.

 
Adam Bielaczyk
Adam Bielaczyk  Identity Verified
Poland
Local time: 01:00
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Używam IE Dec 10, 2011

Po restarcie całego kompa zadziałało. Tylko że (zmęczenie?) nie widzę na tych filmikach tak za bardzo rozwiązania mojego problemu.
- normalne zwracanie licencji online nie wchodzi w grę
-moja licencja JEST widoczna w Customer Centre
Na filmie podają to, co właściwie wiem, czyli że licencję należy zwrócić przed PLANOWANĄ reinstalacją. A moja byłą zupełnie nieplanowana...


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 01:00
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Zgłoś problem z instalacją Dec 10, 2011

lub z licencjonowaniem - sorry, ja tego draństwa nie używałem. Tyle, że wiem, iż tamtędy jest droga do bezpłatnego serwisu. I wiem, że pomagają.
Najwyżej napisz mnie na priva (jerzy at czopik dot com), to siem dopytam w poniedziałek w suporcie.
Niestety nie ma innej możliwości, bo żadna nasza ludzak siła tego nie ruszy.
Na tzw. międzyczas chwyć się może demolki do Studio - chodzi 30 dni bez żadnych ograniczeń.


 
Adam Bielaczyk
Adam Bielaczyk  Identity Verified
Poland
Local time: 01:00
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
OK. Bardzo dziękuję. Dec 10, 2011

Na pewno skorzystam z adresu, bo pali mi się grunt pod nogami ...:-(. Na szczęście projekt nie jakiś ogromny

 
Letra
Letra  Identity Verified
Poland
Local time: 01:00
English to Polish
+ ...
Strzeżonego... Dec 13, 2011

Od dłuższego czasu używam oprogramowania do tworzenia obrazów dysków i partycji (Acronis). Można w nim skonfigurować zadanie, żeby codziennie rano albo wieczorem tworzył obraz partycji C na innej partycji lub dysku. Ponieważ wszelkie awarie najczęściej dotyczą właśnie systemu na partycji C, gdyby przywracanie w Windows nie pomogło, zawsze będzie pod ręką obraz całej partycji systemowej. Dodatkowo, z obrazu można wybierać dowolne pojedyncze pliki.

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Problem z odzyskaniem licencji Tradosa 2007






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »